Aeg on edasi liikuda!

14 April - 2019

Itella on esimene pakikappe haldav kullerettevõte, kes avab oma pakikappide kasutuse ka teistele kullerettevõtetele. Neist esimesena -  Cargobusile.

“Pakkide saatmise ja kätte saamise viisid muutuvad üha paindlikumaks ja liiguvad kliendile lähemale,” selgitas Cargobusi tegevjuht Airika Aruksaar. Näiteks on Cleveron tulnud turule ühistutele ja eramajadele sobivate kliendi kasutuses olevate kappidega, kuhu saab tellida nii ajalehe, toidukoti kui netist elektroonikat. “Meie nägemuses välistab see trend suurte kapilinnakute tekke kaubanduskeskuste ümbrusse,” sõnas Aruksaar. 

„Erinevate ettevõtete kappidega liidestumine on Cargobusi arvates esimene samm valmistumaks olukorraks, kus igal kinnistuomanikul on nii-öelda oma kapp,” lisas Arukssaar. 

Aruksaare sõnul tingib kapi valik tänasel päeval ka vedaja valiku. Kui on soov saada oma tellitud kaup kätte mõnest kindlast kapist, siis tuleb sõlmida veoleping ka vastava kapi omanikuga. “Kappide ristkasutamine annaks kliendile võimaluse kasutada alati oma harjumuspärast kullerettevõtet ja saada teenust kokkulepitud hindadega.  Lisaks ratsionaliseeriks see kõigi ettevõtete veoringe, vähendaks keskkonna jalajälge nii transpordisaaste kui ka kappide tootmise kulu arvelt,” sõnas ta.